*بسم الله الرحمن الرحیم*
تندر 90
دریافت و ارسال اطلاعات فنی و آخرین اخبار در خصوص خودروی تندر 90
سلام
دوستان به این نکته توجه داشته باشید که قیمت تندر90  بعد از مدتی افزایش خواهد یافت و این افزایش قیمت زمان بر خواهد بود.

متاسفانه مردم ایران هیچ اگاهی از خودرو تندر90 ندارند نمونه بارز ان کسانی هستند که اقدام به ثبت نام این خودرو کرده اند و تا به امروز حتی عکس این ماشین را ندیده اند. من که درحال حاضر خودروی خود را پس از انتظار چندین ماهه تحویل گرفته انم می بینم که افرادی برای تماشای ماشین نظرشان جلب میشود که از ثبت نام کنندگان ان بوده اند حالا چه برسد به کسانی که تمایلی به ثبت نام در اسفند8۵نداشتند!

شما دوستانی که از همراهان همیشگی ما هستید به اندازه ای از این ماشین اطلاعات فنی و اخبار میدانید که حتی مدیرعامل ایران خودرو و سایپا به نصف همان اندازه اطلاعاتی ندارد.

پس طبیعی هست که مردم خبری از این قیافه و مشخصات فنی و.... ندارند چون همه مردم ایران به اینترنت دسترسی ندارشته و کسانی هم که به اینترنت دسترسی دارند که از قشر نسل جوان و دانش اموز و دانشجو بوده  و این افراد هم که از قدرت خرید  برای یک ماشین بالای ۱۲ میلیونی برخوردار نیستند و بنگاهی ها و دلالان هم سواد خواندن و نوشتن را به زور دارند چه برسد به اینترنت و مطالعه مجله ماشین و...

دوستان اگر یادشان باشد سالها پیش کسی از سمند خوشش نمی امد  و طرفداری در بازار خودرو نداشت. ولی در طول یکسال اخیر شاهد افزایش محبوبیت سمند در بین مردم هستیم. یا همین پژو ۲۰۶ در بدو ورود به بازار کسی از ان استقبال چندانی نکرد و از همه مهمتر پژو ۲۰۶ صندوقدار که اصلا تا چند ماه پیش خریداری نداشت ولی امروز بعد از شناخت و اگاهی مردم از مشخصات فنی و امکانات ان شاهد افزایش تقاضا برای ان روبرو هستیم. و اما برگردیم به اصل موضوع یعنی همین تندر۹۰ خودمان یا به قول فرانسوی ها رنو لوگان که از نظر فنی در رتبه بسیار بالاتری از سمند و ۴۰۵ و پارس و حتی ۲۰۶ قرار دارد و اصلا قابل مقایسه با این خودرها نیست بلکه در حد رنو لوگان و زانتیا و مزدا هست(شاید باورش برای بعضی ها مشکل باشه!) و این شک و تردید زمانی به یقین تبدیل خواهد شد که تعداد تندرها زیاد شده و مردم( به روش سنتی  و نه از طریق مطالعه) از طریق  دوستان و اقوام و خویشاوندان  از مشخصات ان با خبر شده و به مزایای ان نسبت به سایر خودروها پی ببرند. ان موقع خواهد بود که کم کم با افزایش تقاضا در بازار برای ان روبرو خواهیم بود و ان موقع همه به تقلید از دیگران و باز هم بدون مطالعه  و اگاهی اقدام به خرید تندر در قیمت های بالاتری نسبت به امروز خواهند نمود.

تندر ۹۰ یک کابوس وحشتناک برای شرکت های ایران خودرو و سایپا هست  هم رده بودن قیمت این خودرو با سایر محصولاتشان خطری جدی برای انان محسوب میشود همین ۴۰۵ که فاقد امکاناتی ایمنی همچون کیسه هوا (AIRBAG) و ترمز ضد قفل (ABS)  بوده و از همه مهمتر مصرف سوخت بالای ان  تندر۹۰ رقیب سرسختی برای ان حساب خواهد شد.

نظر بعضی ها بر این هست که افزایش تیراژ تولید باعث کاهش قیمت تندر۹۰ میشود این افزایش تیراژ فقط جو روانی میتواند داشته باشد اگر چنین هست به همین سمند که تیراژ ان نسب به سالهای قبل افزایش یافته و به همین نسبت طرفداران ان هم زیادتر شوده و در بازار با تقاضا بیشتری روبرو شده ایم.

چون قیمت پایه تندر۹۰ با یورو قیمت گذاری شده است و روز به روز با افزایش قیمت یورو روبرو  هستیم در سالهای اینده قیمت تندر  افزایش خواهد یافت. و تاکنون تصمیمی در مورد تبدیل تعیین قیمت پایه از یورو به ریال (تومان) گرفته نشده است. که این افزایش قیمت از سوی کارخانه خواهد بود.

در بازار خودروی ایران خودروهایی که تیراژ تولید انها بیشتر باشد طرفدار بیشتری دارند پس اغاز تولید انبوه تندر۹۰ زمینه ای برای افزایش طرفدار خواهد بود.

پس به افزایش قیمت تندر 90 دراینده ای نه چندان دور شک نکنید.

دوستدار همیشگی شما علیرضا

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم آبان ۱۳۸۶ساعت 18:35  توسط فراز | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
درباره وبلاگ

آمار سایت
پیوندهای روزانه
سوالات متداول در مورد تندر 90
فروش انواع پورشه وارداتی صفر
روکش صندلی انواع خودرو (فروش آفلاین)
فروش لوازم یدکی تندر 90
مجله ماشین
سایت خبر خودرو
سایت لوگان هند
سایت رنو پارس
سایت پارس خودرو
سایت سایپا
سایت ایران خودرو
سایت لوگان رومانی
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
بهمن ۱۳۹۴
دی ۱۳۹۴
آذر ۱۳۹۴
آبان ۱۳۹۴
مهر ۱۳۹۴
شهریور ۱۳۹۴
مرداد ۱۳۹۴
تیر ۱۳۹۴
اردیبهشت ۱۳۹۴
فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
آرشيو
نویسندگان
فراز
رضا
مارلیک
نوید عارف
پیوندها
ترجمه پینگلیش به فارسی ( google )
yahoo
google
msn
پارسیک
بلاگفا
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

طراح قالب
دیجیتال کیوان